Soustředění v Jeseníkách
3.1. - 6.1.2008

Hotel "Avalanche" - to byla tentokrát cílová stanice našeho tanečního soustředění . Hotel se nachází v oblasti Hrubého Jeseníku u obce Dolní Moravice asi 10 km od nejvyšší hory Moravy a Slezska - " Praděd".
Z Těšan jsme vyjížděli ve čtvrtek 3.1.2008 ve 13. hodin. Na místo jsme dorazili po 16. hodině. Ubytování jsme měli zajištěno v bungalovech, které patřily k hotelu. Tam jsme chodili do restaurace na jídlo. K dispozici nám byla tělocvična, ve které holky pilně trénovaly. Využily jsme také hotelový bazén a kluziště. Ten kdo si vzal lyže, mohl si s tetou Soňou zajet do nedalekého lyžařského střediska Malá Morávka.
Každý večer si holky připravily zábavný program.
I když nebylo moc sněhu, tak si to všichni pěkně užili.
Domů jsme se vraceli v neděli. Cestou jsme se ještě občerstvili v Olomouci u Mc Donalda.
Do Těšan jsme dorazili kolem 18. hodiny.

Dáša Krajplová

- fotografie z akce -

Kalimero Dance 2007

V pátek 22.12.2007 proběhla soutěž v disco tanci Kalimero Dance. Fundovaná porota určila toto pořadí:
Kategorie předškoláci:

1. Amálie Vašíčková
2. Běla Kubíčková
Kategorie 1. a 2. třída:

1. Zuzana Lorenzová
2. Marcela Zejdová
3. Lenka Slaná
4. Sabina Konečná
5. Tereza Krupicová
6. Lucie Langášková
6. Karolína Chrástecká
6. Monika Daněčková
6. Daniela Špačková
Kategorie 3. a 4. třída:

1. Vendula Kubíčková
2. Barbora Laciková
3. Nikol Vahalová
4. Simona Slavíková
5. Kristýna Krejčiříková
6. Tereza Ondráčková
6. Petra Ondráčková
6. Martina Chrástecká
Kategorie 5. a 6.třída:

1. Nikola Málková
2. Kamila Lorenzová
3. Veronika Krajplová
4. Markéta Miková
Kategorie 7., 8. a 9. třída

1. Jana Lejsková
2. Veronika Endlicherová
3. Petra Petláková

Po soutěži jsme si rozdaly dárečky a zatancovaly na discotéce.

HTK

- fotografie z akce -

Soustředění Vyškov 27 - 30.2007

Ve čtvrtek odpoledne jsme se za deštivého počasí vydaly na cestu do Vyškova. Jelo se vlakem. V Brně jsme měly trochu strach jestli se do vlaku vůbec dostanem. Naštěstí se nám to povedlo a štastně jsme dojely na vyškovské nádraží, kde na nás čekala naše trenérka. Ubytovaly jsme se v domě dětí a mládeže. V pátek a v sobotu jsme pilně trénovaly. V pátek večer jsme si byly zařádit v aquaparku. V neděli jsme předvedly co jsme se naučily a po výborném obědě se vypravily na cestu domů.

HTK

- více fotografií -

Mistrovství Evropy - Opole (Polsko) - 2007

Naše taničnice Vendula Kubíčková vybojovala ve stále sílící konkurenci zlatou medaily.

Dětský tábor Ruprechtov 2007

Konal se 12.8. až 19.8. zúčastnilo se kolem 60 dětí. Kluci měli fotbalovou přípravku a holky měly tancování. První den dopoledne jsme čekali na některé děti. Potom jsme se šli vybalit do chatek a prohlídnout si tábor. Večer jsme se sešli u ohně a seznamovali jsme se. Vedoucí nám řekly nezbytné věci a šlo se spát. Druhý den ráno o půl deváté jsme šli na snídani. Po snídani dojela učitelka tance, která po zbytek tábora trénovala holky. Pak si otestovala holky jak na tom jsou s tancováním a cvičily. Mezi tím jsme měli vycházku k rybníku, u kterého jsme dělali slalom mezi kužely na čas. Pak jsme šli na oběd. Po obědě nastal polední klid. Potom se šlo znovu cvičit. Po večeři jsme se konečně sešli ve společenské místnosti a bylo zahájeno první kolo táborové superstar. Třetí den po snídani měli kluci a holky rozcvičku, potom jsme se rozdělili a holky tancovaly a kluci šli na fotbal. Ve dvanáct hodin byl oběd, pak následoval polední klid. Pak se šlo znova cvičit. Až po večeři jsme se sešli ve společenské místnosti. Tam byly připraveny soutěže a další kolo táborové superstar. Pak se šlo spát, ale kluci měli tuto noc hlídku. V noci byl klid. Čtvrtý den byl skoro stejný až na to že nikdo neměl hlídku. Pátý den byl dobrý měli jsme totiž skákací hrad. Skoro všechny děti si ho oblíbili. Když měli volno tak hned byli na hradě a skákali. Tento den byl zajímavý, hodně dětem se udělalo špatně, nebo onemocněli, nebo je píchla vosa. Vos tam bylo hodně otravovaly nás od začátku do konce tábora. Zdravotnice měla co na práci běhala od chatky ke stanu a naopak. Šestý den to bylo lepší většině dětí už bylo dobře, a tak mohli znovu cvičit. Mažoretky z Vyškova měly dnes vystoupení v Litovli. Večer byl karneval a den před tím stezka odvahy. Na karnevalu byla i diskotéka. Konečný sedmý den přišlo balení. Nikomu se z tábora moc nechtělo, ale museli jsme. Ráno se všichni sbalili a od desáté hodiny začalo vystoupení pro rodiče, kteří si dojeli pro své děti. Program byl pestrý mažoretky zatancovaly hodně sestav, vyhlásila se táborová superstar a taky celotáborová hra. Pak jsme se navzájem rozloučili a jelo se domů.

Otík

- více fotografií -

Taneční tábor Chorvatsko 2007

Ve čtvrtek večer jsme se vydaly na dlouhou cestu do chorvatského přímořského městečka Drvenik. V pátek ráno jsme byly na místě. Ubytovaly jsme se jen kousíček od moře. Každý den ráno byla taneční rozcvička a tréning na MČR v Písku. Také jsme se učily tři společenské tance (čaču,polku a walz). Na závěr pobytu proběla soutěž Bailando. Také jsme se s rodiči naučily tancovat country tanec. Jely jsme se trajektem podívat na ostrov Hvar. Měly jsme vystoupení na náměstí v Makarské a na molu v Zaostrogu, kde s námi vystoupily také mažoretky z Lady Stars Hustopeče, Sun ladies Pohořelice a mažoretky z Rakvic. Mimo to jsme se stihly vykoupat v moři a projít se po okolních kopcích. Moc se nám v Chorvatsku líbilo a těšíme se příští rok do Itálie.

HTK

- více fotografií -

Taneční soustředění Vyškov 2007

11. a 12.5. se ve městě Vyškov konala kvalifikace na MČR v mažoretkovém sportu.
Naše holky z KALIMERA se na tuto soutěž důkladně připravovaly. Do Vyškova přijely už v neděli 6.5. ubytovány byly v Domě Dětí a Mládeže a v sokolovně.
Celý týden trénovaly a pilovaly a pilovaly. Trenérka jim neodpustila vůbec nic. Ale aby se přece jen trochu odreagovaly, byly ve středu na výletě v ZOO a ve čtvrtek se vyřádily v Aquaparku.
V pátek proběhla soutěž v sóloformacích. Holky se opravdu moc snažily a vybojovaly hodně medailí. A za to jim patřila zvláštní cena, velký pohár, za nejvíce ocenění.
Také v sobotu se jim dařilo. Přibyly další medaile a postupy do semifinále. Nakonec stihly ještě vystoupit na fotbalovém zápase v Mokré u Brna. Byl to mezinárodní zápas mezi kluby Ajax - Amsterdam a Mokrou u Brna. Holky byly docela dost unavený, ale stálo to za to. Všechny se těšily, až to spolu pořádně oslaví.

Na finále do Písku postoupily:
    Sólo BAT: Vendula Kubíčková, Michala Boháčková, Jana Kostelková, Simona Slavíková, Veronika Grycová
    Sólo POM-POM : Vendula Kubíčková, Pavla Sadloňová, Eva Vlčková, Andrea Kubesová, Nikol Málková,
    Duo trio BAT: Zuzana Lorenzová Vendula Kubíčková
    Duo trio POM-POM: Pavla Sadloňová Jana Kostelková Michala Sadloňová
    Mini formace POM-POM: Eva Vlčková, Pavla Sadloňová, Jana Kostelková, Michala Sadloňová, Izabela Adamcová, Andrea Kubešová
        Natálie Vahalová, Denisa Kropáčová, Kristýna Krejčiříková, Radka Strouhalová, Nikol Málková, Kamila Lorenzová, Simona Slavíková

Semifinále BAT:
    Vojačky
    Merry Christmas

Dáša Krajplová

- více fotografií -